Metal w wystroju –  nie tylko dla fanów ciężkich brzmień

Metal w wystroju – nie tylko dla fanów ciężkich brzmień

By on 06.10.2014 in Przechowywanie | 0 comments

Surowe stopy rud zdają się niezbyt wdzięcznym elementem dekoracyjnym. Jednak pozory po raz kolejny mylą, ponieważ jeżeli jesteśmy otwarci na odrobinę niecodziennych pomysłów, jesteśmy w stanie stworzyć ciekawe rozwiązania wykorzystujące zimne i połyskliwe powierzchnie.

Ściany

Surowa, pojedyncza metalowa sztaba potrafi nadać każdemu pomieszczenie wrażenia przebywania w industrialnym kompleksie. Jeśli połączymy ją z cegłą, najlepiej jasną, uzyskamy niezwykły efekt. W ten sposób mogą też spełnić funkcję użytkową, jeżeli umieścimy podłużny kawałek metalu wzdłuż ściany w jadalni lub kuchni, nie musimy obawiać się o obtłuczone krzesłami powierzchnie. W tym wypadku dobieramy wytrzymały i mało wrażliwy na mechaniczne uszkodzenia stop.

Jeśli chcemy pójść dalej, obłożenie ścian metalowymi arkuszami doda naszemu wnętrza efektu jak z filmu science-fiction. Niektórzy dekoratorzy zalecają by pójść dalej i urządzać w stylu „used future” – przyszłości używanej. Dla tego konkretnego pomysłu oznacza to pordzewiałe arkusze, które oczywiście zabezpieczamy pod kątem ostrych krawędzi.

Takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności w przypadku loftów i innych pomieszczeń fabrycznych zaadaptowanych na mieszkalne. Jeżeli zostaną gdzieś używane w poprzednim życiu budynku łańcuchy i szyny, grzechem byłoby nie nawiązać do tej spuścizny.

metal w wystroju

Łazienka

W tym pomieszczeniu również możemy wykorzystać metal, okładając ściany arkuszami i płytami. Pamiętajmy tylko by zabezpieczyć je przed wilgocią, ponieważ unosząca się  para szybko zacznie utleniać strukturę metalu.

Kuchnia

Pokój ten pozwoli nam wykorzystać magnetyczne właściwości metalu, przykręcając do ściany podłużny kawałek magnesu. W ten sposób tworzymy elegancki wieszak na garnki, patelnie, sztućce czy noże. Jeśli połączymy je z suszarką, mamy do czynienia z bardzo efektywnym sposobem na segregowanie kuchennych utensyliów.

Kolejnym miejscem gdzie idealnie sprawdzi się metal, będzie blat kuchenny. Nie jest to rozwiązanie tanie, w większości przypadków oznacza zamówienie na wymiar, co podnosi koszty. Jednak za cenę i pracę przy jego montowaniu otrzymamy niezwykle eleganckie rozwiązanie do kuchni, do którego możemy nawiązać dobierając sprzęty AGD.

Nie należy się bać artykułów metalowych w wystroju, bo, choć poważne i dostojne, stanowią świetną bazą do budowania nowoczesnego wnętrza, które można niezwykle efektownie „zmiękczyć”.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *