Mała-wielka rzecz – designersie dodatki, które nadadzą aranżacji modny charakter

Mała-wielka rzecz – designersie dodatki, które nadadzą aranżacji modny charakter

By on 31.05.2017 in aranżacja wnętrze | 0 comments

Diabeł tkwi w szczegółach – to stare porzekadło jest wciąż aktualne, a wyjątkowe potwierdzenie znajduje w aranżacji wnętrz. Bo to właśnie szczegóły, czyli dodatki i dekoracje sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru i wygląda doskonale. Jeśli chcesz sprawić, aby twoje mieszkanie prezentowało się jeszcze lepiej, a cała stylizacja stała się modna, sprawdź, jakie dodatki są najmodniejsze w ostatnim czasie.

Plecione pufy

Mogą pełnić rolę siedziska lub podnóżka mają zazwyczaj kształt spłaszczonej kuli i wykonane są z efektownie plecionej grubej włóczki. Tego typu pufy są jednym z najmodniejszych dodatków w ostatnim czasie – dostępne w wielu odcieniach szarości stanowią znakomite dopełnienie wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Pufa będzie się doskonale komponować z fotelem uszakiem, a taki duet stanie się dla ciebie idealnym miejscem do wypoczynku.

Motywy botaniczne

Nie masz ręki do kwiatów doniczkowych, a w twoim mieszkaniu nie przetrwa nawet niezniszczalny zamiokulkas czy paproć? Nic straconego. Kolejnym niezwykle modnym dodatkiem do aranżacji wnętrz są tapety z motywem botanicznym w stylu vintage. Mogą one odwzorowywać wygląd liści palmowych czy monstery, a ich zdesaturowane barwy sprawiają, że tapeta wygląda jak z poprzedniej epoki. Tego typu dodatki najlepiej stosować minimalistycznie – np. na fragmencie ściany w celu wydzielenia strefy w pomieszczeniu lub aby zaakcentować ciekawe detale architektoniczne.

Lampki

Chcesz aby w twoim mieszkaniu panowała wyjątkowa atmosfera przez cały rok? Postaw na girlandy lampek. Nie chodzi tu o dekoracje typowe dla świąt Bożego Narodzenia. Designersie girlandy lampek składają się z klasycznych żarówek w z przezroczystego szkła, osadzonych na przewodzie. Taki element dekoracyjny możesz zawiesić na karniszu czy podwiesić pod sufitem – w ten sposób nie tylko uzyskasz dodatkowe źródło nastrojowego światła, ale też sprawisz, że wnętrze będzie wyglądało doskonale.

Jakie jeszcze designersie dodatki mogą modnie odmienić wnętrze twojego mieszkania? Obecnie króluje moda na retro, czyli meble i dodatki, jakie pamiętasz z domu swoich dziadków. Krzesła patyczaki, druciane kosze, stylowy fotel rodem z PRL-u czy bańki na mleko – tego typu dekoracje znajdziesz na pchlich targach za niewielką cenę, jednak uzyskany dzięki nim efekt, z pewnością będzie ogromny. Więcej o modnych dodatkach przeczytasz na https://kb.pl/porady/trendy-2017-czyli-co-jest-najmodniejsze-w-aranzacji-wnetrz-w-obecnym-roku_wp17/

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *