Dekoracje DIY, czyli prosty i tani sposób na odmianę aranżacji wnętrza

Dekoracje DIY, czyli prosty i tani sposób na odmianę aranżacji wnętrza

By on 09.05.2017 in aranżacja wnętrze | 0 comments

Znudził ci się wystrój twojego mieszkania lub szukasz ciekawego sposobu na tanie urozmaicenie stylizacji? Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na wnętrzarską rewolucję, możesz łatwo i tanio nadać pomieszczeniom nowy blask. Jak to zrobić? Wystarczy wykonać dekoracje własnoręcznie – dzięki temu pomieszczenie nabierze spersonalizowanego charakteru i z pewnością będzie prezentowało się ciekawiej.

Domowy stolarz

box-2064180_1280 (1)

Praca w drewnie to wdzięczne i proste zajęcie. Obróbka tego materiału nie jest skomplikowanym zadaniem, dlatego nawet jeśli nie masz zdolności manualnych, możesz wykonać pewne dekoracje własnoręcznie. Przykład? Regał lub stolik nocny ze skrzynek po owocach. Taki element dekoracyjny zapewni Ci dodatkową powierzchnię do przechowywania np. książek i drobnych szpargałów oraz nada całej stylizacji rustykalny charakter.

Skrzynki wystarczy połączyć ze sobą przy pomocy wkrętów oraz wkrętarki. Zanim to zrobisz, możesz je po prostu poukładać jedna na drugiej, aby przekonać się jaki układ regału jest najciekawszy. Dopiero po takich testach połącz skrzynki ze sobą. Natomiast jeśli chcesz wykonać stolik nocny ze skrzynek, w zależności od wysokości twojego łóżka, wystarczy postawić dwie skrzynki jedna na drugiej, tak aby ich otwarta część była zorientowana na wnętrze pomieszczenia.

Botaniczna galeria

flowers-798998_1280

Znudziły Ci się już plakaty i zdjęcia, które wisiały na ścianach w twoim domu? Możesz je zastąpić kompozycjami botanicznymi. W ramce wystarczy umieścić zasuszone wcześniej rośliny. Przykleisz je dwustronną taśmą do tektury lub passe partout. Taki element dekoracyjny jest tym ciekawszym rozwiązaniem, że wymieniać suszone kwiaty możesz tak naprawdę do woli. Wraz ze zmieniającym się sezonem, mogą to być polne kwiaty, a z czasem jesienne liście.

Więcej o ciekawych pomysłach na tego typu dekoracje przeczytasz na http://kobietawielepiej.pl/dekoracje/stworz-sobie-mieszkanie-idealne

Słoiki

bottles-1836389_1280

Szklane słoiki w różnych rozmiarach dają bardzo duże pole do popisu. Drukując specjalne szablony i przyklejając je do słoików, a następnie malując, możesz wykonać niezwykle dekoracyjne lampiony, doniczki i zasobniki. W dekoracji słoików możesz wykorzystać także resztki materiałów, sznurek jutowy, drobne kamyki, farby kredowe lub tablicowe i wiele innych.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *