Jakie fotele i krzesła do ogrodu?

Jakie fotele i krzesła do ogrodu?

By on 21.07.2014 in aranżacja ogrodu | 0 comments

Własny ogród to miejsce, gdzie letnią porą spędzamy najwięcej czasu, zażywają kąpieli słonecznych, czytając, czy bawiąc się z dziećmi. Dlatego tak ważne są wygodne fotele i krzesła ogrodowe, które zapewnią nam właściwy komfort, a jednocześnie będą estetyczne i dobrze komponować się z otoczeniem.

Wybór dobrego krzesła czy fotelu nie jest sprawą prostą. Meble to różnić się potrafić wszystkim od użytego materiału przez kolor, na stylistyce kończąc. Wśród siedzisk spotkamy zarówno te ze sztucznego tworzywa, klasyczne drewno, nowoczesny metal, po stylowe meble wyplatane.

Przy wyborze odpowiedniego mebla powinniśmy wziąć pod uwagę kryterium estetyczne, jak i użyteczności. Krzesła ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego nie będą pasować do rustykalnej zabudowy ogrodu czy tarasu, podobnie zresztą jak aluminiowe. Dobrze dobrana barwa mebla oraz forma doda spójności otoczeniu – szczególnie ważne, by krzesła pasowały do stołu. Dlatego też te akcesoria najlepiej kupić w komplecie.

Drugą sprawą są wymogi praktyczne. Krzesło ogrodowe wykonane z metalu nie nadaje się miejsc narażonych na sporą ekspozycję promieni słonecznych, bowiem takie meble szybko się nagrzewają.

Kolejną sprawą rodzaj podłoża, na której planujemy usadowić siedzisko. Jeśli jest to miękka trawa, to przy ciężkim krześle, w dodatku o wąsko zakończonych nóżkach, jest spore zagrożenie, że mebel będzie się wbijać w glebę – by do tego nie doszło będzie trzeba pomyśleć o odpowiednim utwardzeniu ziemi.

Nie można także zapomnieć o wpływie warunków atmosferycznych na ogrodowe meble. Zwłaszcza fotele ogrodowe, często z poduszkami, które źle znoszą kontakt z deszczem, należy umieszczać pod zadaszeniami. Jeśli takowymi nie dysponujemy, powinniśmy pomyśleć o innym rozwiązaniu. W sukurs przychodzą fotele wykonane z technorattanu, który jest odporny zarówno na deszcz, jak i na szkodliwe działanie promieni UV. Kupując zaś krzesła ogrodowe wykonane z rodzimych gatunków drewna, pamiętajmy o konieczności ich impregnacji oraz konserwacji – w tym wypadku o wiele bardziej odporne będą drewna egzotyczne, jak eukaliptus, teak czy merbau, ale i one wymagają olejowania co jakiś czas. Spory wybór stylowych mebli ogrodowych znajdziemy na tej stronie.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *