Jaki kolor ścian wybrać do pokoju dziewczynki?

Jaki kolor ścian wybrać do pokoju dziewczynki?

By on 21.02.2017 in aranżacja wnętrze, Porady | 0 comments

Cukierkowe, słodkie i różowe – tak do niedawna aranżowaliśmy pokoje dla dziewczynek. Podobnie jak odzieży dominował kolor różowy. Różowe ściany, zasłonki, dodatki i lalki – wszystko to tworzyło przesyt cukierkowości. Od jakiegoś czasu projektancie wnętrz przekonują, że także inne kolory mogą oddać dziewczyński charakter i proponują różne wariacje na temat aranżacji pokojów dziewczęcych. Jakie kolory ścian wybrać?

Dopasuj kolor do wieku dziecka

Na samym wstępie, jeszcze przed wyborem koloru trzeba zastanowić się, jakie kolory będą dopasowane do jego wieku. Niemowlaki i dzieci do 2 roku życia nie widzą pastelowych odcieniu, a skupiają swoją uwagę na kontrastowych zestawieniach. U starszych dzieci preferencje kolorystyczne są już kształtowane, co wcale nie oznacza, że się nie zmieniają. Przed remontem pokoju zastanówmy się także czy pokój ma mieć charakter uniwersalny – bardziej neutralny wystrój będzie pasował także do większego dziecka, ten w dziecięce motywy z bajek przestanie być praktyczny, kiedy dziecko pójdzie do szkoły.

girl-511880_1280

Wybierz pary kolorystyczne

Ten, kto ma dzieci wie, że dziecięcy pokój to przestrzeń do zabawy, która czasem zmienia się w pole bitwy, a czasem jest zamkiem. Multum kolorowych zabawek i książek w połączeniu z wielobarwną przestrzenią daje uczucie chaosu. Jak temu zaradzić? Najlepiej wybrać kolor wiodący, przewodni lub skorzystać z bezpiecznych par kolorystycznych. Będą one stanowiły bazę do dalszego urządzania – wyboru mebli i zabawek.

Jakie kolory wybrać do pokoju dziewczynki?

Białe ściany w pokoju dziewczynki są przestrzenią do kreatywnego ozdabiania. Takie wnętrze nigdy nie będzie nudne. Ponadto kierując się psychologią koloru możemy założyć, że biel uspokaja i działa kojąco. Żółty odcień sprzyja koncentracji, jednak zbyt intensywny odcień może pobudzać agresję. Dlatego lepiej wybrać cytrynowe oraz słomkowe odcienie. Te świetnie skomponują się z białymi meblami czy szarymi dodatkami. Jasna, pastelowa zieleń także znakomicie się sprawdzi – łatwo połączysz jaz meblami, a całe wnętrze będzie sprzyjało poczuciu bezpieczeństwa.

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, zajrzyj na: http://bilgoraj.com.pl/jak-urzadzic-pokoj-dzieciecy,,3,11,11,1,17355,n.html

 

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *