Garderoba szyta na miarę

Garderoba szyta na miarę

By on 21.07.2014 in Aranżacja wnętrz Wrocław | 0 comments

Zapewne wszyscy chcielibyśmy mieć łatwy dostęp do swoich ubrań, które wraz z upływem lat gromadzimy coraz więcej. Gdy szafa pęka w szwach, a koszmar pogniecionych ubrań nawiedza nas zbyt często, być może nadszedł ten właśnie moment, gdy powinniśmy pomyśleć o własnej garderobie.

Garderoba to oddzielne pomieszczenie w domu, w którym miejsce swoje znajdzie cała nasza odzież. Powinno być na tyle obszerne, by bez problemu składować w niej ubrania, a jeśli dysponujemy sporą przestrzenią, można ustawić w niej lustro i toaletkę. Garderobę najlepiej usytuować w najbliższym otoczeniu sypialni – najlepiej między sypialnią a łazienką. Kształt garderoby powinien być w miarę prostokątny, tak żeby zmieściło się w niej jak najwięcej półek i wieszaków. Jej wielkość zależy zarówno od liczby osób z niej korzystających, jak i charakteru naszej garderoby. Od naszego indywidualnego stylu ubierania się zależeć będzie także rozkład i ilość półek i wieszaków. Jeśli posiadamy pokaźną kolekcję butów, musimy ująć to w planie naszej garderoby. Dobrym pomysłem jest podział ubrań na krótkie i długie, przez co można wprowadzić do garderoby wieszaki piętrowe dla krótszej odzieży.

Budowa domowego pomieszczenia na ubrania nie musi oznaczać dużych wydatków i kapitalnego remontu. Ściany garderoby można wykonać szybko przy pomocy płyt gipsowo-kartonowych. Podłoga powinna być łatwa w utrzymaniu czystości, a oświetlenie – jeśli garderoba nie dysponuje oknem – powinno być silne, a jednocześnie jak najbardziej zbliżone do światła słonecznego, przez co odbiór kolorów nie będzie zakłócony sztucznym oświetleniem. Bardzo ważną sprawą w przypadku garderoby jest sprawna i wydajna wentylacja. Dobrą wymianę powietrza zapewniłoby okno, albo podłączenie do domowego systemu wentylacji. Jeśli nie mamy takich możliwości, koniecznie powinniśmy kupić drzwi do garderoby z kratką wentylacyjną lub ze specjalnym wcięciem, jakie spotyka się w drzwiach łazienkowych.

Meble do garderoby najlepiej zbudować samemu dzięki gotowym modułom i półkom, które osadzimy w konstrukcji z aluminiowych profili nośnych i różnorodnych złączek. Taki system jest tani i łatwy w montażu, a przy tym szybki w demontażu.  Jeśli pragniemy taką garderobę zainstalować we własnym domu, tutaj znajdziemy wszelkie prefabrykaty.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *