Jak chronić się przed insektami?

Jak chronić się przed insektami?

By on 11.05.2015 in Porady | 0 comments

Lato za pasem. Nadchodzi okres wytężonej pracy i aktywności owadów. Muszki owocówki, komary, mole, wielkie bzyczące muchy, osy i trzmiele – to tylko niektóre z żyjątek, które mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie. Jak się przed nimi bronić?

Można oczywiście latać za nimi z packą i próbować eliminować, ale z reguły oznacza to nierówną walkę i brzydko rozmazane resztki ciał owadów na szybach i ścianach. Niektórych insektów nie zdołamy także unicestwić tym sposobem. Na przykład muszek owocówek, a te należą do najbardziej zajadłych i niezrównanych w uprzykrzaniu nam codzienności.

Środki chemiczne

Możemy zastosować różnego rodzaju lepy i wabiki, z reguły stosowane na mole żywieniowe, mrówki i muchy, w tym owocówki. Nie będą one jednak wyglądały zbyt estetyczne. Są dobrym rozwiązaniem, gdy mamy poważny problem i insekty zagnieździły się u nas na dobre. W takim przypadku lepy będą stanowiły doraźną pomoc w walce z szkodnikami. Szeroko dostępne na rynku spraye i kremy ochronią nas na spacerach, kampingach i grzybobraniu. Jeśli chcemy mieć spokój na dłużej warto zainwestować w opryski owadobójcze, które jednak wymagają wynajęcia profesjonalistów i odpowiedniego przygotowania do przeprowadzenia takiego działania. Jest to metoda, którą stosuje się w placówkach użytku publicznego oraz parkach i na łąkach. Kolejną formą walki z uciążliwymi insektami, szczególnie tymi, które uruchamiają się wieczorami są kadzidła i świece odstraszające. Bywają one jednak dość nieskuteczne.

Środki mechaniczne

Jeśli niekoniecznie lubimy chemię i zabijanie z zimną krwią możemy też ochronić się przed insektami mechanicznie. Jeśli chcemy spędzić wieczór nad wodą, ale nie wrócić z dziesiątkami ukąszeń od komarów po prostu się ubierzmy – to także uchroni nas przed kleszczami. Natomiast w domu pomogą nam moskitiery, które założymy na oknach, żeby owady nie mogły wfrunąć do domu. Możemy też osłonić nasze łóżko lub dziecięce łóżeczko, żeby owady nie atakowały nas w nocy. Moskitiery okienne są bardzo skuteczne, a ich niewątpliwą zaletą jest to, że możemy wietrzyć dom.

Środki elektryczne

Ostatnim rodzajem środków owadobójczych są odstraszacze i pułapki elektryczne. Wśród nich najczęstsze są małe urządzenia podłączane do kontaktu, które emitują ultradźwięki nieznośne dla komarów – występują one także w wersji mobilnej. Chemicznym środkiem jest także odstraszacz na kontakt, który wydziela komarobójczy zapach. Pułapki elektryczne wabią i zabijają owady. Ich przewagą jest to, że działają nie tylko na komary.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *