Hamaki do domu i do ogrodu

Hamaki do domu i do ogrodu

By on 06.05.2015 in aranżacja ogrodu, aranżacja wnętrze | 0 comments

Chyba każdy z nas lubi wygodnie położyć się na łóżku z ulubioną książką w ręku lub wyciągnąć się na kanapie przed telewizorem. A może pora na małą odmianę? Hamak to idealna propozycja dla wszystkich amatorów odpoczynku i relaksu, pozwalająca wypoczywać w wielu komfortowych pozycjach, a nawet łagodnie kołysać się na boki. Możemy zawiesić go w ogrodzie, lecz także… we własnym mieszkaniu!

Hamaki ogrodowe

To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj hamaków. Często montowane są na drzewach, dzięki czemu użytkownik uniknie nadmiernej ilości słońca, a nawet będzie mógł przetrwać w komfortowy sposób delikatną mżawkę. To świetny wybór dla wszystkich chcących wygodnie spędzić czas w ogrodzie i zrelaksować się na łonie natury.

Hamaki do domu

Hamaki kojarzą się nam przede wszystkim z ogrodem lub małym, przydomowym zagajnikiem; wielu osobom przypominają beztroskie czasy dzieciństwa, gdy materiał z przyczepionym z obydwu stron sznurkiem mocowany był po prostu na drzewach. Obecnie, oprócz hamaków ogrodowych, można kupić również te przeznaczone do domu. Zamontowany na specjalnych stojakach lub do przywieszenia według uznania hamak domowy jest atrakcyjną alternatywą dla zwykłej kanapy, łóżka lub fotela; można nawet całkiem zrezygnować z kupna części pozostałych mebli. Co ciekawe, coraz więcej hamaków jest montowanych w biurach – szczególnie tych, które przeznaczone są do coworkingu i posiadają strefę komfortu oraz odpoczynku.

Rodzaje hamaków

Obecnie dostępne są różne modele hamaków, zarówno do domu, jak i do ogrodu. Można zatem znaleźć te tradycyjne, zawieszane za pomocą lin lub montowane na stelażu, a także hamaki z poprzeczkami, które wyróżniają się naciąganiem materiału i uginaniem dopiero w momencie, gdy na nich usiądziemy lub się położymy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również hamak – namiot bądź hamak – fotel, który idealnie nadaje się do powieszenia w mieszkaniu, a do jego montażu wystarczy hak zamontowany na suficie. Przy wyborze produktu musimy pamiętać, dla kogo go kupujemy – czy dla samych siebie, czy też może dla całej rodziny, w tym dzieci. Istnieją bowiem specjalne hamaki idealne dla maluchów i nastolatków.

hamak w domu, pies, wypoczynek

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *