Praktyczny i dyskretny – jak wybrać kosz na śmieci do łazienki?

Praktyczny i dyskretny – jak wybrać kosz na śmieci do łazienki?

By on 05.04.2015 in Łazienka | 0 comments

Kosz na śmieci to niezbędne wyposażenie łazienki. Urządzając wnętrze warto zastanowić się nad jego odpowiednią lokalizacją i wyglądem, tak aby nie rzucał się zanadto w oczy, ale jednocześnie był łatwo dostępny.

Kosz, którego nie widać

Wybierając kosz na śmieci do łazienki należy przede wszystkim sugerować się stylem, w jakim urządzone jest to wnętrze. Pojemnik dobrze dopasowany do wystroju wtopi się w tło i nie będzie zwracał na siebie uwagi. Natomiast kosz zupełnie nie przystający do otoczenia od razu rzuci się w oczy wchodzącemu do łazienki. Wśród najpopularniejszych pojemników wyróżnić można metalowe i plastikowe. Te pierwsze są bardzo uniwersalne – srebrzysta, połyskliwa powierzchnia dobrze dopasowuje się do różnego rodzaju wnętrz. Polecane są zwłaszcza do pomieszczeń w stylu nowoczesnym. Kosze z tworzywa sztucznego dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, mogą mieć powierzchnię błyszczącą lub matową. Aby śmietnik nie rzucał się w oczy, wystarczy dobrać jego barwę do płytek ceramicznych, dywaników lub innego elementu łazienki. Do pomieszczeń, w których dominują surowce naturalne, producenci koszy proponują pojemniki obudowane wikliną, bambusem bądź drewnem.

Gdzie go postawić?

Drugim ważnym elementem jest odpowiednia lokalizacja kosza na śmieci. Musi ona wynikać ze względów praktycznych. Kosz powinien znajdować się blisko toalety, dobrze też, jeśli będzie niedaleko od umywalki. Należy go umieścić w dość dyskretny sposób, dopasowując kolorystycznie do otoczenia, w jakim będzie stał.

bath-426383_1280

Kilka wskazówek

Niezwykle istotne jest, aby kosz na śmieci w łazience posiadał pokrywę, która zapobiegnie unoszeniu się przykrych zapachów. Łazienkowe pojemniki zaprojektowane są zazwyczaj w taki sposób, aby otworzyć je można było nogą – wyposażone są w pedał zewnętrzny, po którego naciśnięciu unosi się pokrywa. Dostępne są także kosze otwierane w sposób standardowy. Niekiedy pojemniki posiadają także uchwyty umożliwiające ich wygodne przenoszenie – nie jest to element konieczny, ale być może okaże się w niektórych przypadkach przydatny.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *