O czym pamiętać urządzając pokój dla dziecka?

O czym pamiętać urządzając pokój dla dziecka?

By on 09.09.2016 in Bez kategorii | 0 comments

Pokój dziecięcy to miejsce szczególne. Maluch nie tylko w nim śpi, ale również bawi się, spędza wolny czas i odrabia lekcje. Aby pomieszczenie spełniło wszystkie te wymagania musi być odpowiednio zaaranżowane. Oto kilka wskazówek, dzięki którym będziemy mogli wykończyć wnętrze, w którym dziecko będzie się czuło wspaniale.

Każdy maluch chce mieć swój pokój, dlatego jeśli możemy spełnić to marzenie, warto się do niego odpowiednio przyłożyć. W tym wypadku wszystkie elementy wystroju mają znacznie – od najmniejszych dekoracji, aż po szafę czy łóżko.

Wystrój przede wszystkim

baby-571137_1280

Wprawdzie pokój dziecięcy musi być wygodny i zapewniać miejsce do zabawy oraz nauki, jednak jeśli w pomieszczeniu nie będzie panował odpowiedni klimat, maluch na pewno nie będzie się z nim dobrze czuł. Dlatego tak ważne są dekoracje. Warto tu wyjść poza sztampowe rozwiązania w postaci różu dla dziewczynki czy błękitu dla chłopca. Ściany można ozdobić tapetami w interesujących wzorach. Najlepiej, jeśli będą one nawiązywać do zainteresowań dziecka. Pokój piłkarza lub miłośniczki „Krainy Lodu” powinien odzwierciedlać te upodobania.

Kącik do pracy

Zamiast tradycyjnego biurka warto wygospodarować dla dziecka stolik do pracy, na którym będzie mieć wystarczająco dużo miejsca do wykonywania wszystkich czynności. Zgodnie z ideą wychowania opracowaną przez Marię Montessori, maluch powinien mieć praktyczny kącik tylko dla siebie, w którym znajdzie się duży stolik i wygodne krzesełko. Warto w pobliżu kącika umieścić tablicę lub pomalować fragment ściany farbą magnetyczną (możemy też wykonać ekologiczne zabawki). Ponadto bardzo ważne jest dodatkowe, boczne oświetlenie – najlepiej zdecydować się na regulowaną lampkę biurkową, której ustawienie można zmieniać w zależności od potrzeb.

Łóżko

Kolejny mebel, który ma szczególne znacznie w pokoju dziecięcym to łóżko. Warto wybrać model, który można złożyć, aby w pokoju było więcej miejsca do zabawy. Ponadto w jego pobliżu należy także usytuować stolik nocny i kolejną lampkę – jeśli maluch będzie miał złe sny lub będzie chciał czytać do poduszki zawsze może zapalić światło tuż przy łóżku.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *