Łazienka dla seniora

Łazienka dla seniora

By on 06.11.2015 in Łazienka | 0 comments

Aranżacja wnętrz Wrocław

Aranżacja wnętrz Wrocław

Mieszkanie seniora jest sporym wyzwaniem dla projektantów wnętrz. Gdy senior mieszka z osobą, która mu pomaga, to stworzenie odpowiedniej aranżacji jest znacznie prostsze. Schody się zaczynają wtedy, gdy osoba starsza mieszka sama, ponieważ wtedy mieszkanie musi być maksymalnie funkcjonalne, aby senior mógł swobodnie radzić sobie sam z codziennymi czynnościami.

Czasem nie ma możliwości wyboru między wanną, a prysznicem i jesteśmy skazani na to, co jest. Wówczas trzeba tę armaturę udoskonalić. Aby kąpiel w kabinie była wygodna i nie męczyła starszej osoby, koniecznie należy umieścić w kabinie siedzisko. Komfort brania prysznica z pomocą siedziska jest nieporównywalnie większy. W przypadku wanny trzeba koniecznie postarać się o uchwyty wannowe, które pozwolą seniorowi przytrzymać się przy wejściu i wyjściu z wanny. Wanna jest o tyle lepsza, że można się w niej wygodnie ułożyć i zrelaksować, a w starszym wieku jest to potrzebne nawet do leczenia chorób lub rehabilitacji.

W łazience taka osoba potrzebuje dużo więcej miejsca niż ludzie młodzi i zdrowi. Po co to miejsce? Aby móc swobodnie się obrócić, bez obawy o upadek. Miejsce jest niezbędne, gdy mamy do czynienia z osobą na wózku inwalidzkim, bowiem ten wózek musi łatwo wjechać do łazienki. W małej łazience nie ma szans na samodzielne skorzystanie z toalety, jeżeli nie ma pod ręką osoby, która pomoże dostać się do łazienki bez wózka.

Wszelkie zbędne przedmioty należy z łazienki wyeliminować. Senior pragnie przede wszystkim wygody i godnego życia, dlatego tę wygodę trzeba mu umożliwić, jak tylko potrafimy najlepiej. Bibeloty wprowadzają nieład, są kłopotliwe przy utrzymaniu porządku, mogą spaść oraz niepotrzebnie zajmują miejsce.

Przy urządzaniu takiego wnętrza warto wesprzeć się radami profesjonalistów, którzy mają na co dzień do czynienia z osobami starszymi. Ci ludzie będą umieli odpowiedzieć, jakie sprzęty trzeba kupić, jaki rodzaj wanny jest najlepszy i co jeszcze może pomóc seniorowi w samodzielny funkcjonowaniu.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *