Jaką kabinę prysznicową kupić, by łatwo było ją czyścić?

Jaką kabinę prysznicową kupić, by łatwo było ją czyścić?

By on 17.01.2016 in Łazienka, Porady | 0 comments

Wybierając nową kabinę prysznicową zwracamy uwagę na jej kształt, wygląd i funkcjonalność drzwi oraz wygląd brodzika. W końcu kupujemy tę, która najbardziej odpowiada naszym gustom i budżetowi. Rzadko jednak zastanawiamy się, jak będzie wyglądało późniejsze czyszczenie prysznica, które jest zwykle dość uciążliwe. Oto kilka podpowiedzi, w jakie szczegóły warto zainwestować, aby znacznie usprawnić łazienkowe porządki i cieszyć się estetyką kabiny jak najdłużej.

Idealnie gładkie drzwi

Choć wydawałoby się, że powierzchnia szkła i akrylu, z których wykonane są prysznicowe drzwi, jest idealnie gładka, to tak naprawdę posiada ona liczne mikro chropowatości. Nie można wyczuć ich dotykiem, ale są na tyle duże, że osadzają się na nich mydliny i kamień, co skutkuje białymi zaciekami. Trudno je czyścić, dlatego warto w dużym stopniu je wyeliminować, kupując kabinę ze specjalną powłoką wygładzającą Anti-Plaque. Powłoka sprawia, że na ściankach i drzwiach nie zatrzymują się krople wody – woda spływa większymi strumieniami, zmywając dużą część osadów.

Odpowiednie oczyszczanie

Jeśli decydujemy się jednak na kabinę bez powłoki, od razu warto zainteresować się specjalnymi środkami do jej czyszczenia. Drzwi prysznicowych nie powinniśmy bowiem szorować ani czyścić proszkiem, mleczkiem czy pastą – grozi to ich porysowaniem. Kabinę można myć płynem do szyb i luster oraz miękką szmatką lub gąbką. Raz na jakiś czas ścianki należy przetrzeć detergentem odkamieniającym – pozbędziemy się szarobiałego osadu.

Przydatne szczegóły

Jeżeli postanowiliśmy, że drzwi kabiny będą rozsuwane, lepiej poszukajmy takich, które dzięki systemie prowadnic i gumowych rolek można łatwo ściągnąć do czyszczenia. W dolnych brzegach kabiny gromadzi się zawsze najwięcej zanieczyszczeń, które bardzo ciężko usunąć, gdy szmatką trzeba lawirować pomiędzy zawieszonymi drzwiami. Mankamentem kabin prysznicowych są również grzybiejące uszczelki – to także siedlisko osadów, które z czasem czernieją tak, że jesteśmy zmuszeni wymienić silikon. Na rynku dostępne są kabiny z uszczelkami magnetycznymi albo wysuwanymi – w takie warto zainwestować!

Stosując się do tych kilku prostych wskazówek, mamy ogromne szanse na zakupienie kabiny, która będzie wygodna zarówno w użytkowaniu, jak i czyszczeniu.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *