Jak urządzić ślepą kuchnię?

Jak urządzić ślepą kuchnię?

By on 18.08.2016 in aranżacja wnętrze | 0 comments

Ślepa kuchnia to powszechne określenie pomieszczeń kuchennych, w których nie ma okna. Dziś już w ten sposób się nie buduje, niemniej jednak wciąż wiele osób mieszka w blokach sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy powszechnie stosowane było tego rodzaju rozwiązanie. Czy można jakoś ożywić ponure i ciemne miejsce? Oczywiście, że jest to możliwe.

Jeśli posiadasz kuchnię bez okna, nie stoisz na z góry przegranej pozycji. Możesz podjąć próbę zmiany swojego wnętrza w taki sposób, by stała się bardziej przyjazna użytkownikom. Co ważne, jest to możliwe do przeprowadzenia nawet przy niewielkich nakładach finansowych. Jeśli nie wierzysz, sprawdź pod tym adresem, gdzie znajdziesz bardzo interesujące aranżacje kuchni.

Wprowadź do kuchni przestrzeń

Pierwszą, najłatwiejszą zmianą konieczną do zmiany ślepej kuchni w miejsce znacznie bardziej przyjazne mieszkańcom jest zmiana barw. Wbrew pozorom nie musi być to kosztowne przedsięwzięcie. Nieco białej lub innej jasnej farby potrafi zdziałać we wnętrzu prawdziwe cuda. Co więcej, niezbędne czynności z łatwością wykonasz samodzielnie, dzięki czemu całość prac nie pochłonie większości budżetu przeznaczonego na wykonanie zamierzonego remontu ślepej kuchni. Zobacz, jak sprawić by kuchnia była komfortowa: http://dailystyle.pl/komfortowa-kuchnia/ licznik-kuchnia-i-kuchenka_19-131053

Kolor ścian to nie wszystko

Kiedy uporasz się ze ścianami, różnica będzie widoczna gołym okiem. W następnej kolejności warto przyjrzeć się również dokładnie temu, co można zrobić z meblami. W ich przypadku działa dokładnie ta sama zasada, która dotyczy ścian. Gdy wymiana mebli przekracza założony budżet, nie stoisz na straconej pozycji. Spróbuj własnoręcznie pomalować lub okleić meble na jasny kolor. Dzięki temu wzmocnisz efekt, jaki uzyskałeś poprzez zmianę koloru ścian.

Czy możesz zrobić coś jeszcze, tak by ślepa kuchnia stała się przytulniejsza? Poprawienie komfortu codziennego użytkowania kuchni możesz również zapewnić sobie przez odpowiednie oświetlenie. Jeśli zaś posiadasz wystarczającą ilość miejsca, rozważ również powieszenie lustra, które także będzie pomocne w stworzeniu złudzenia optycznego, dzięki któremu kuchnia stanie się większa.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *